Nominujte najlepšieho DPO na ocenenie Zodpovedná osoba roka 2023

Spolok pre ochranu osobných údajov v spolupráci s českým Spolkem pro ochranu osobních údajů už po šiestykrát ocení najlepších zodpovedných osôb pre ochranu osobných údajov, ktoré pracujú pre prevádzkovateľov alebo sprostredkovatelov v Českej republike alebo na Slovensku.

 

Podrobné pravidlá nominácií, hodnotenia zodpovedných osôb a ďalšie informácie sú k dispozícii pre Slovensko na https://dporoka.sk/ a pre Českú republiku na https://www.dporoku.cz/.

 

Ak poznáte zodpovednú osobu pre ochranu osobných údajov, ktorá si poctivo plní svoju úlohu, dbá na ochranu práv dotknutých osôb, delí sa o svoje skúsenosti s odbornou i laickou verejnosťou a má presah aj do iných oblastí, neváhajte ju nominovať. Nominačný formulár je k dispozícii pre Českú republiku tu a pre Slovensko tu.

 

Nominácie je možné podávať v rámci Českej republiky len do 31. marca 2024. Na Slovensku je možné podávať nominácie do symbolického dátumu účinnosti GDPR, teda do 25. mája 2024.

 

Vyhlásenie výsledkov slovenskej časti ocenenia sa uskutoční 11. júna 2024 na prestížnej konferencii EPI GDPR a zákon o ochrane osobných údajov 2024, ktorej odborným garantom je Spolok pre ochranu osobných údajov a ktorú organizuje hlavný partner slovenskej časti súťaže – Poradca podnikateľa, spol. s r. o.

 

Ďalšími partnermi ocenenia DPO roka na Slovensku sú aj tento rok Microsoft, Qubit Conference®, BeeContent a Únia podnikových právnikov.